Zillertal 3000 - ogromna różnorodność tras pomnaża przyjemność sportu 3000 razy!

Zillertal 3000 - ogromna różnorodność tras pomnaża przyjemność sportu 3000 razy

Tak brzmi slogan reklamowy tego słynnego regionu narciarskiego, nie bez powodu zaliczanego przez fanów narciarstwa do najlepszych zimowych regionów Alp austriackich. Aż 159 km doskonale przygotowanych i świetnie oznakowanych tras zjazdowych, 53 nowoczesne wyciągi i kolejki linowe, 100% pewność śniegu na trasach ciągnących się do wyskości 2.500 m.n.p.m., to niezastąpione walory tego miejsca. Podnóża gór Penken, Horberg, Rastkogel, Eggalm i Ahorn zapewniają miłośnikom białego szaleństwa rok w rok niezapomniane chwile. 

Począwszy od słonecznych i bezdrzewnych stoków, poprzez szerokie, północne zjazdy narciarskie, będące spełnieniem marzeń każdego “carvera” oraz okryte kilkumetrowa kołdry śnieżne, dziewicze stoki przyciągające jak magnes setki Free-Skierpo spokojne rodzinne zjazdy, gdzie najmłodsi turyści często stawiają swe pierwsze kroki na nartach.

Tak wielką różnorodnością może poszczycić się niewiele regionów narciarskich. Szczególnym wyzwaniem i "obowiązkiem" każdego wytrawnego narciarza jest zjazd najbardziej stromą trasą w Austrii o specyficznej nazwie Harakiri-Skipiste - 5,5, Burton-park będący Mekka dla Snowboardzistów, wielki wybór stylowych restauracji i schronisk, oraz legendarne bary Après-Ski perfekcyjnie uzupełniają ofertę tego niesamowitego miejsca.

Wyciągi:

* 16 orczykowe 

* 11 taśmowe 

* 17 krzesełkowe 

* 9 kolejek kabinowych i gondoli


Podział tras:

* niebieskie (łatwe) 45 km

* czerwone (średnie) 94 km

* czarne (trudne) 20 km

najniższy punkt regionu: 630 m.n.p.m.

najwyższy punkt regionu: 2500 m.n.p.m.

 

Okresy i godziny otwarcia wyciągów: 

od 24.11.12 do 14.04.13

w godzinach od 8:30 do 16:30