Poczuj się komfortowo na urlopie

Poczuj się komfortowo na urlopie

Zimowa aura za oknem często inspiruje nas do wyjazdu w góry – szczególnie jeśli jeździmy na nartach lub snowboardzie, początek roku to idealny czas, aby zorganizować wyjazd i podszkolić swoje umiejętności na stoku. Podczas upragnionego urlopu stawiamy przede wszystkim na relaks, odpoczynek i swobodę – dlatego widmo zbliżającej się miesiączki może mam skutecznie popsuć nastrój, a nawet skłonić do zmiany planów. Zamiast rezygnować z aktywnego wypoczynku, postaw na tampony higieniczne. Nie jesteś do nich przekonana bądź wcześniej ich nie stosowałaś? Dzięki poniższym radom znajdziesz odpowiedź, jak prawidłowo wybrać odpowiedni tampon, dopasowany do Twoich potrzeb.

Dlaczego wybrać tampon?

Kiedy zaczynają się „te dni” powstaje dylemat czy wybrać podpaski, czy tampony? W odróżnieniu od podpasek tampony stosuje się wewnątrz ciała. Tampony wchłaniają wydzielinę miesiączkową wewnątrz ciała, zapewniając czystość i suchość, szczególnie ważne, gdy jesteś aktywna. Na zewnątrz pozostaje tylko dyskretny sznureczek służący do usunięcia tamponu. Podczas gdy tampon pozostaje zupełnie niewidoczny, ty możesz pozwolić sobie na bardzo dopasowany strój. Zaletą tamponów jest to, że są niewyczuwalne i nie mogą się przesunąć. Jeśli wypoczywasz aktywnie, szczególnie uprawiając spory zimowe, wybór tamponu staje się nieodzowny. Pamiętaj tylko o regularnej (co 4-6h) zmianie tamponów oraz zachowaniu higieny przed wprowadzeniem oraz jego usunięciem. W utrzymaniu czystości na wyjeździe pomogą ci nasączane chusteczki do higieny intymnej oraz żele antybakteryjne do rąk bez spłukiwania.

Jaki rozmiar tamponu wybrać?

Wybór tamponów nie powinien być uzależniony od wieku czy sylwetki. Odpowiedni tampon dobiera się przede wszystkim ze względu na obfitość krwawienia. Tampo Bella to aż cztery rozmiary tamponów do wyboru – dostosowanych do Twoich potrzeb. Mają smukły kształt i stożkowatą końcówkę, która ułatwia aplikację. Jeżeli stosujesz tampon po raz pierwszy, najlepiej wybierz Tampo Bella Mini, potem przejdź do rozmiaru Regular. Na środek miesiączki, gdy krwawienie jest silniejsze wybierz tampony Tampo Bella Super. Jeśli dokuczają ci bardziej obfite menstruacje idealne będą Tampo Bella Super Plus. W procesie produkcji tamponów Tampo Bella powstają specjalne rowki, które ułatwiają dystrybucję i odprowadzanie krwi menstruacyjnej do wewnątrz tamponu. Rowki w tamponach Bella ułożone są równolegle względem siebie, dzięki czemu tampon nasiąka równomiernie, dopasowując się do ciała. 

Jaki rodzaj pokrycia tamponów?

Wierzchnią warstwą tamponów Tampo Bella jest włóknina otulająca tampon od podstawy aż do jego czubka. Niezwykle delikatna otoczka zabezpiecza tampon przed wydostaniem się na zewnątrz wolnych włókienek taśmy chłonnej, zapewniając użytkowniczce komfort i bezpieczeństwo. 

Z aplikatorem czy bez?

Gdy dopiero zaczynasz stosować tampony lub obawiasz się o zapewnienie odpowiedniej higieny, sięgnij po tampony z aplikatorem, który umożliwi ci szybką i komfortową aplikację. Jeśli preferujesz tampony bez aplikatora, również nie musisz się obawiać o problemy z jego wprowadzeniem. Wszystkie tampony Tampo Bella, bez względu na rozmiar, mają stożkowatą końcówkę oraz smukły kształt, dzięki czemu idealnie dopasowują się do kobiecego ciała.