Lodowiec Hintertux i okolice

Lodowiec Hintertux i okolice

Okolice lodowca Hintertux to najpiękniejszy całoroczny region zimowy Alp, szczycący się wspaniałymi, szerokimi trasami zjazdowymi, doskonale zorganizowanymi  połączeniami kolejek i wyciągów oraz niesamowitymi widokami. W skład regonu Ski & Gletscherwelt Zillertal 3000 wchodzą trzy mniejsze regiony: Hintertux, Eggalm, Rastkogel. Już sam wjazd na najwyższy punkt regionu Gefrorene Wand, znajdujący się na wysokości 3.250 m.n.p.m., jest jedynym w swoim rodzaju przeżyciem, na zawsze pozostającym w pamięci miłośników alpejskiej natury. 

Bliskość nieba, fascynująca panorama niemieckich, austriackich oraz włoskich szczytów, słoneczne tarasy i kująca w oczy wszechobecna dziewicza biel, pozwalają w szczególny sposób przeżyć spektakularny świat wiecznego lodu. U podnóża dumnego wierzchołka góry Olperernawet latem na fanów białego szaleństwa czeka 18 km profesjonalnie przygotowanych tras narciarskich oraz jedyny w całej Austrii całoroczny Snowpark. Szerokie zaplecze gastronomiczne, tarasy widokowe, biura szkółek narciarskich i wypożyczalnie sprzętu znajdujące się na wysokości 2.600 m.n.p.m. są tu najnormalniejsza rzeczą na świecie. Aż 12 km zjazd ze szczytu Gefrorene Wandciągnący się zimą aż do samej miejscowości Hintertux, dziewicze stoki pokryte od października do maja kilkumetrową pokrywą świeżego puchu, sprawiają że westchnienie sportowców…“whow! chyba jestem w niebie“ nie należy tu do rzadkości. Duże nakłady finansowe i przemyślana rozbudowa infrastruktury pozwoliły opracować doskonały systemem komunikacyjny, dzięki któremu gęsta sieć darmowych skibusów perfekcyjnie łącząca Ski & Gletscherwelt Zillertal 3000 z miejscowościami całego Zillertalu. Wsiadając do jednego z nich w ciągu kilku minut można korzystać z kolejek Eggalm, Rastkogel bądź innych regionów doliny. Udogodnienia te, już przed laty docenione zostały przez rzeszę turystów z całego świata, co powoduje, że lodowiec Tux i jego okolice są swoistą Mekką dla wielbicieli sportów zimowych. 

Dla zwolenników ekstremalnego szusowania wytyczono specjalną trasę, rozpoczynającą się przy górnej stacji kolejki Penkenbahn w regionie Zillertal 3000, przebiegającą przez stoki Rastkogel, Eggalm oraz lodowca. Trasa ta liczy 72 km i przejazd nią oznacza pokonanie w ciągu jednego dnia 15.000 m różnicy wzniesień - czyż nie jest to spełnienie zimowych marzeń.
Warto wspomnieć też o wyróżnieniach, jakimi może poszczycić się region lodowca Hintertux. Po tym, jak portal Skiresort.de uznał narciarskie eldorado na Hintertuxie za najlepszy lodowcowy region narciarski na świecie (w sezonach 2008/2009 oraz 2009/2010), przyszedł i czas na inne wyróżnienia, tym razem w sezonie 2011/2012. Redakcja portalu przyznała lodowcowi maksymalną ilość 5-ciu gwiazdek aż w sześciu kategoriach, 4,5 gwiazdki w jednej kategorii oraz 4 gwiazdki w ośmiu kategoriach. Sprawdźcie, jakie to wyróżnienia!

5/5 gwiazdek w kategoriach: 
- najlepsze stoki narciarskie oraz ich zróżnicowanie 
- gwarancja śniegu - czystość i higiena 
- imprezy après-ski 
- region dla zaawansowanych narciarzy i dla fanów freeride’u 
- snowpark 4,5/5 gwiazdek w kategorii najlepszy region narciarski 
4/5 gwiazdek region uzyskał w kategoriach: 
- wielkość regionu narciarskiego 
- wyciągi narciarskie i koleje linowe 
- przygotowanie stoków - oznakowanie regionu narciarskiego 
- region przyjazny środowisku - restauracje, górskie gospody 
- oferta noclegów bezpośrednio przy stokach i wyciągach 
- przyjazny rodzinom z dziećmi

Tak więc, nie zwlekaj i już dziś pakuj walizki, na Tuxie zawsze znajdziesz rewelacyjne warunki śniegowe i sztab najwytrwalszych narciarzy i snowboardzistów!

Charakterystyka regionu: 

Lodowiec Hintertux i okolice