Jak zadbać o higienę intymną podczas podróży?

Jak zadbać o higienę intymną podczas podróży

Nierzadko podczas podróży nie mamy stałego dostępu do własnej łazienki, a możliwości zadbania o higienę osobistą są ograniczone. Długa droga, konieczność korzystania z publicznych toalet – wszystko to sprawia, że zachowanie zasad intymnej higieny podczas wyprawy nie jest rzeczą łatwą, a zaniedbania w tej sferze mogą prowadzić do dyskomfortu, nieprzyjemnych dolegliwości, a nawet stanów zapalnych. 

Oto sześć najważniejszych zasad, które pozwolą Ci zadbać o siebie podczas zimowej przygody. 

1. Pamiętaj o nasączanych chusteczkach.

Wilgotne nasączane chusteczki są niezbędne podczas dłuższej podróży. Pakowane z reguły po 10-20 sztuk, łatwo zmieszczą się nawet w niewielkiej torebce. Zapewnią Twojej skórze szybkie i skuteczne odświeżenie, dlatego używaj ich jak najczęściej – szczególnie zaś po każdej wizycie w publicznej toalecie, by dodatkowo chronić się przed infekcją grzybiczą czy bakteryjną. Jeśli nie masz specjalnych chusteczek do higieny intymnej - wykorzystaj odświeżające lub dla dzieci. Wybieraj te, które zawierają kwas mlekowy, pomogą Ci zachować prawidłowe pH okolic intymnych. Sprawdź, czy są bezzapachowe i mają pH 4,5–5,5. 

2. Zabierz mini wersję ulubionego płynu do higieny intymnej.

Gdy Twoja podróż trwa dłużej, nie zapominaj by zabrać ze sobą płyn do higieny intymnej – zwłaszcza jeśli używasz go na co dzień. Jeśli jesteś ograniczona wielkością kosmetyczki, poszukaj produktu w opakowaniu o mniejszej pojemności  lub przelej odpowiednią ilość do butelek podróżnych (bez problemu znajdziesz je na półce w drogerii).  Sprawdź, aby kosmetyk nie był perfumowany, nie zawierał podrażniających detergentów, a jego pH było naturalne.

3. Stosuj jednorazowe podkładki papierowe na WC.

Jeśli musisz usiąść na sedesie w publicznej toalecie, wyłóż deskę jednorazową papierową podkładkę. Można je niekiedy kupić w automacie, ale najlepiej zaopatrzyć się w nie przed podróżą. Dzięki nim poprawisz komfort korzystania z WC i zmniejszysz ryzyko infekcji. Pamiętaj również o dokładnym myciu rąk. Jeśli nie masz dostępu do bieżącej wody i mydła, z pomocą mogą przyjść specjalne żele antybakteryjne do rąk, do stosowania bez dodatku wody.

4. Zrezygnuj z obcisłej bielizny wykonanej ze sztucznych włókien.

Odpowiednio dobrana bielizna jest bardzo ważna podczas podróży. Wybieraj przewiewną bieliznę z naturalnych tkanin (np. bawełna). Sztuczne włókna nie pozwalają skórze oddychać, przez co doprowadzają do przegrzania i podniesienia wilgotności – co może sprzyjać rozwojowi infekcji intymnych.

5. Stosuj wkładki higieniczne wykonane z naturalnych  włókien.

Dzięki wkładkom poczujesz się świeżo i komfortowo, bez względu na sytuację. Aby zapobiegać nieprzyjemnym zapachom, postaw na wyroby oddychające, nieperfumowane, najlepiej wykonane z 100% bawełny – pozwolą Ci uniknąć podrażnień i odparzeń,  jednocześnie zapewniając poczucie czystości i naturalności.

6. Podczas miesiączki postaw na tampony higieniczne.

Miesiączka podczas ferii nie musi wiązać się z ograniczeniami -  wręcz przeciwnie, korzystaj ze sprzyjającej aury i staraj się spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, na łonie natury. Nie rezygnuj z aktywności fizycznej – gdy ćwiczysz wyzwalają się endorfiny, które poprawiają samopoczucie i łagodzą napięcie. Aby cieszyć się  zimową aurą bez ograniczeń, sięgnij po tampony higieniczne Tampo Bella - idealnie miękkie i wyjątkowe chłonne zapewnią Ci komfort i niezawodną ochronę, podczas gdy Ty będziesz aktywnie wypoczywać.