Długa podróż

Długa podróż

Oto garść praktycznych porad, dzięki którym przetrwasz najdłuższą nawet podróż:

1. Wystrzegaj się alkoholu oraz napojów zawierających kofeinę – jeśli chcesz uniknąć przemęczenia, bólu głowy oraz złego samopoczucia po przybyciu na miejsce – postaw raczej na napoje bezalkoholowe, w szczególności polecamy picie dużych ilości wody mineralnej niegazowanej – zapobiegnie opuchliznom.

2. Wybieraj lekkostrawne posiłki – nie tylko, gdy cierpisz na chorobę lokomocyjną – dzięki temu nie będziesz czuć się ospale i unikniesz problemów żołądkowych.

3. Jeśli czeka Cię noc w środku lokomocji, zrezygnuj z pełnego makijażu -po kilkugodzinnej podróży cera będzie wyglądać na zmęczoną i nieświeżą. Zamiast podkładu i pudru użyj kremu tonującego, wyrównującego koloryt skóry.

4. W miarę możliwości staraj się jak najczęściej poruszać stopami i zmieniać pozycję w siedzeniu. Jeśli podróżujesz autokarem, wykorzystaj postój na zaczerpnięcie świeżego powietrza i „rozprostowanie kości”. Pamiętaj, że długotrwałe przebywanie w tej samej pozycji z opuszczonymi nogami może prowadzić do opuchnięć stóp, a także - zastojów w naczyniach żylnych kończyn dolnych.

5. Jeśli podróżujesz samolotem lub klimatyzowanym autokarem, nie zapomnij zabrać ze sobą ciepłej odzieży. Dodatkowe skarpetki, sweter czy szal będą jak znalazł, szczególnie gdy wybieramy się na narty.

6. Jeśli cel Twojej podróży znajduje się w innej strefie czasowej, po dotarciu na miejsce postaraj się odpocząć w hotelowym zaciszu, ale nie kładź się spać -  w ten sposób wieczorem zaśniesz bez problemu i obudzisz się w miarę wypoczęta. Do nowego czasu powinnaś się przyzwyczaić po maksymalnie  48 godzinach.

O TYM NIE ZAPOMNIJ: CO POWINNA ZAWIERAĆ TWOJA PODRÓŻNA KOSMETYCZKA?

1. Nawet jeśli nie nosisz soczewek kontaktowych, zabierz ze sobą krople do oczu (tzw. sztuczne łzy) – dzięki właściwościom oczyszczającym oraz nawilżającym, sprawią że oczy nie będą zmęczone a powieki opuchnięte.

2. Szczoteczka i mini pasta do zębów – to absolutne minimum – warto zabrać do bagażu podręcznego. Jeśli podczas podróży samolotem doskwiera Ci nieprzyjemne uczucie zatkanych uszu, nie zapomnij spakować  gumy do żucia.

3. Krem o działaniu silnie nawilżającym  - niezbędne zwłaszcza podczas podróży samolotem.  Powietrze w samolocie jest bardzo suche i szybko może podrażnić skórę. Wystarczy, że przed wylotem nałożysz grubą warstwę na skórę, a następnie powtórzysz czynności w trakcie lotu. Z tych samych względów szminkę zastąp nawilżającym błyszczykiem lub pomadką ochronną.

4. Wilgotne nasączane chusteczki są wprost niezbędne podczas dłuższej podróży. Pakowane z reguły po 10-20 sztuk, łatwo zmieszczą się nawet w niewielkiej torebce. Zapewnią Twojej skórze szybkie i skuteczne odświeżenie, dlatego używaj ich jak najczęściej – szczególnie zaś po każdej wizycie w publicznej toalecie, by dodatkowo chronić się przed infekcją grzybiczą czy bakteryjną. Jeśli nie masz specjalnych chusteczek do higieny intymnej - wykorzystaj odświeżające lub dla dzieci. Wybieraj te, które zawierają kwas mlekowy, pomogą Ci zachować prawidłowe pH okolic intymnych. Sprawdź, czy są bezzapachowe i mają pH 4,5–5,5.

5. Nie zawsze uda się zaplanować wypoczynek tak, aby nie towarzyszyła nam w trakcie miesiączka.  Zmiana klimatu i trybu życia może spowodować zachwianie naszego rytmu hormonalnego, tym samym przyspieszając termin spodziewanego okresu. Dlatego też warto zabrać ze sobą odpowiednie środki higieniczne. Jeśli planujemy spędzać czas aktywnie, najlepiej zaopatrzyć się w tampony higieniczne, dzięki którym będziesz czuć się swobodnie na stoku, basenie, czy podczas górskiej wspinaczki. Ponadto zawsze powinnyśmy zabrać ze sobą specjalne chusteczki do higieny intymnej. Pomogą nam one dbać o czystość w podróży, jak również w czasie pobytu na urlopie. Łatwiej w czasie krótkiego przystanku w trasie, a taki zabieg higieniczny zapewnia uczucie świeżości i komfortu.